Interaktywny alfabet 2015

Categories biznesy

Nawigacja: [A – B] [C – D] [E – F] [G – H] [I – J] [K – L]
[M – N] [O – P] [Q – R] [S – T] [U – V] [W – X] [Y – Z]

U jak UwagaPies (i inne Gonciarze)

The UwagaPies zadebiutowało co prawda na Jutubie ponad rok temu, ale w 2015 nabrał konkretnych kształtów i regularności. To kolejny projekt Krzyśka Gonciarza, który w ramach tegoż prowadzonego wraz z Kasią Męcińską kanału publikuje filmy dokumentujące ich życie w Japonii.

Materiały miały pojawiać się codziennie i dotyczyć wyłącznie Japonii. Ostatecznie tematyka została trochę poszerzona, m,in. trochę z powodu Kasi odwiedzin w Polsce. A po 143 odcinkach doszli do wniosku, że jednak taka formuła ich trochę za bardzo angażuje i zamykają projekt.

Przeprowadzka zdecydowanie służy Krzyśkowi. Materiały stoją już na takim poziomie, że aż ciężko uwierzyć że w całości odpowiada za nie jeden człowiek.

W tym roku na kanałach Krzyśka pojawiły się nowe formaty („Powiedz mi internecie…”), nowe postaci (Gonchak!), a to wszystko wygenerowało całą masę nowych subskrybentów.

Pozwolę sobie zacytować fejsbukowy publiczny post Krzycha:

Grudzień 2015 był najlepszym miesiącem w historii kanału TheBeeczka. Zapytaj Beczkę nigdy nie było tak popularne, a przeżyło już niejedno pokolenie twierdzących, że Gonciarz się skończył ? Czyni mnie to chyba jednym z niewielu twórców filmików „mojego pokolenia”, który nie padł gdzieś po drodze przed peletonem uzdolnionych jutuberów o 10 lat młodszych. A wszystko to dzięki show, który przy każdej okazji mówi o tolerancji, feminiźmie i innych – cytując internet – „bezmyślnie kopiowanych z Zachodu wzorcach kulturowych” ? W obecnej koniunkturze i nastrojach społecznych w Polsce! Z żartami często zbyt podupconymi na masowość, a przykrytymi dla niepoznaki odrobiną kupy. Czuję się z tego wszystkiego dość dumny.

Szanuję i gratuluję.


 

V jak VML

Tak dobrego roku VML (czyli dawne Pride&Glory Interactive oraz Heureka) nie miało już dawno. Kilka projektów zwróciło moją szczególną uwagę.

Brzydcy i wściekli
czyli zrealizowana dla Orange parodia trailera „szybkich i wściekłych” z Cyber Marianem w roli głównej

Druga edycja „Kochasz? Powiedz stop wariatom drogowym” dla PZU
czyli jeśli się coś sprawdza, to po co zmieniać? Wciąż jest bardzo dobrze, wciąż nie nudzi.

Tic Tac Minionki
czyli działania marketingowe w 21 krajach, w ramach których m.in. stworzono limitowaną wersję produktu, w którym standardowe drażetki tic taców zamieniły się w małe minionki. Zresztą dzięki tej kampanii Karolina Kałużna zadebiutowała na scenie Cannes Lions – chyba najważniejszego festiwalu reklamy na świecie.

10385396_10152881926352097_1697740680430110513_n

Pijane statusy
czyli kampania mająca na celu zwiększenie świadomości zagrożenia hipoglikemią. Jej celem było zwrócenie uwagi na fakt, że związany z cukrzycą nagły spadek cukru w organizmie mylony może być z objawami upojenia alkoholowego.

stophipo

Organizm w dobrym nastroju
czyli spot dla Ministerstwa Zdrowia, w którym ludzkie organy śpiewająco ostrzegają o zachowywaniu umiaru w żarciu, piciu i paleniu. Dla własnego dobra.

Było tego jeszcze więcej. W 2k15 VML został również agencją roku wg „Media & Marketing Polska”. Sporo moich znajomych pracowało na ten sukces przelewając krew, pot i łzy. Dlatego uszanowanko i oklaski dla całej ekipy.

Nawigacja: [A – B] [C – D] [E – F] [G – H] [I – J] [K – L]
[M – N] [O – P] [Q – R] [S – T] [U – V] [W – X] [Y – Z]