fbpx
Przejdź do treści

Coraz bliżej święta…

Wczo­ra­jszy wieczór minął mi na oglą­da­niu świątecznej ramów­ki reklam.

Czyli sprawdza­łem czym w tym roku będą zale­wać nas wszys­tkie telewiz­je świa­ta, youto­be’owe pre­rolle i inne for­maty chcące za wszelką cenę wcis­nąć nam swój przesłod­zony przekaz.

Tak, będzie słod­ko do bólu. I nud­no, jak fla­ki z ole­jem. Ale spośród tej zale­wa­jącej nas nudy wybrałem kil­ka perełek, które szczegól­nie zwró­ciły moją uwagę. Więc dzielę się z Wami nimi. Doda­jąc słowo komentarza.

Nie lęka­j­cie się dodawać swo­je typy w komen­cikach. Mogą być tegoroczne spo­ty. Mogą być też te z lat ubiegłych. Dawaj, dawaj! Wiem prze­cież, że masz swoich ulubieńców!

Wes Anderson x Adrien Brody x H&M

To mógł­by być najwięk­szy gniot świa­ta. A i tak znalazł­by się w tym zestawieniu.

Wesowi i Adrienowi wyszła tak faj­na świątecz­na etiu­da, że spoko­jnie moż­na by ją “odbrandow­ić”. Czyli pozbaw­ić nazwy mar­ki sugeru­jącej, że jed­nak to rekla­ma. Brandin­gu jed­nak nie ma tu praw­ie wcale. I jest wybornie.

Allegro. Czego szukasz na święta?

Alle­gro pier­wszy raz sięgnęło po sil­ny sto­ry­telling przy okazji zeszłorocznych świąt. I nagle okaza­ło się, że… umią w reklamy. Bo tegoroczny “Ang­iel­s­ki” jest jeszcze lep­szy. Ale z pewnoś­cią już go widzieliś­cie, bo wyle­wał się z każdej ściany na fejsie.

Heathrow

Równie słod­ka jak Alle­gro. Z niespodziewanym zakończe­niem. Oraz fajnym hasłem. Bo nigdy wcześiej nie pomyślałe,o lot­nisku w tym kon­tekś­cie. A jed­nak w tym sza­leńst­wie jest metoda.

Hauwei. #BePresent

Jeszcze będę miał dość tej reklamy. Ale trafił do mnie jej przekaz. Zami­ast pchać na siłę swo­je pro­duk­ty i przekaz: KUP KUP KUP, Hauwei zachę­ca do odłoże­nia sprzętów na bok. Szanuję.

John Lewis. Buster The Boxer

Tą świąteczną reklamę zobaczyłemw tym roku jako pier­wszą. I wciąż do niej wracam. Zacieszając.

TK Maxx — The Sing-Song

Total­nie nie rozu­miem co tu się wydarzyło… I właśnie dlat­ego spot TK Maxxa trafia do tego zestawienia.

PS. Pamięta­cie mój choinkowy konkurs fotograficzny? Lada moment rusza kole­j­na edy­c­ja. Więc szyku­j­cie kreacje!