Sztos Alert #54

Categories muzyka, sztos alert

Od 54 tygodni nieprzerwanie, co poniedziałek dostarczam Wam zestaw pięciu świeżych utworów.

Dziś patriotycznie. Sama polska krew.

Pierwsza część „Czeluści” rzutem na taśmę wdarła się do mojego muzycznego alfabetu podsumowującego 2k15 w polskiej muzyce. Jeżeli chłopakom nie przydarzą się żadne obsuwy, to istnieje spora szansa, że i w tym roku pod literką C znajdziecie tenże projekt. Dzisiejsze zestawienie rozpoczynamy pierwszym singlem promującym część drugą tejże składanki.

Pod dwójeczką położyłem Bisza z Radexem. Bo za mało tu polskiego rapu. A ten jest wyjątkowo smakowity. Hiphopowe głowy pewnie po tym wyznaniu mnie zlinczują, ale chyba pora zakolegować się nieco bliżej z panem Biszem, bo dotychczas funkcjonowaliśmy całkiem obok siebie.

Numer trzy to chyba najbardziej zaskakująca pozycja wśród dzisiejszych Sztosów. To że SONAR (czyli nowy projekt Sonar Soula, czyli Łukasza Stachurko, czyli połowy Rys) spodoba mi się niezwykle wiedziałem zanim jeszcze usłyszałem pierwszy singiel. Ale to, że Młody Jan czyli Otsochodzi poradzi sobie tak doskonale w takiej kooperacji, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Jest doskonale.

Pod czwórką zaparkowały Kroki. Czyli projekt, który współtworzy Szatt. Spore uszanowanko dla Kayaxu, że wydali ten materiał w swojej stajni. A przy okazji eksploracji nowości w ich katalogu trafiłem na PIONĘ. Jeszcze nie wiem co myśleć. Pierwsze skojarzenie z Natalią Nykiel, a to dobre pierwsze skojarzenie. Więc pewnie dam szansę.

Standardowo – #DajZnaćJakMiPoszło