Do większości z Was ta informacja być może już dotarła. W dniach 7–9 lutego robię hackaton. Wraz z grupą znajomych jako ambasadorzy Geekli.st zaangażowaliśmy się w zorganizowanie lokalnej edycji Hack4Good. Impreza odbędzie się równolegle w 50. 30. miastach na całym świecie, a krakowskie wydarzenie będzie pierwszym tego typu hackatonem w Polsce. W tym poście postaram się przekonać Cię dlaczego warto wziąć udział w Hack4Good.
A nawet jeśli na koniec lektury stwierdzisz, że to jednak nie dla Ciebie, dam Ci znać w jaki sposób możesz nam pomóc.
No, to chodźcie. Zróbmy razem coś dobrego!
Uczestnicząc — pomagasz
Zadaniem uczestników Hack4Good będzie stworzenie w ciągu 48 godzin projektu, który realizować będzie jeden ze zgłoszonych przez lokalne organizacje NGO problemów.
Udział w projekcie wyraziły ochotę m.in. Fundacja Mam Marzenie, Fundacja Czarna Owca Pana Kota, Stowarzyszenie Wspierania Onkologii i Krakowski Alarm Smogowy.
Uczestnicy zmierzą się z takimi problemami, jak ułatwianie komunikacji osobom niepełnosprawnym, walka z korupcją czy walka z zanieczyszczonym powietrzem.
Uczestnicząc — podejmujesz wyzwanie
Kiedy ostatni raz postanowiliście stworzyć w 48 godzin projekt, który dodatkowo jeszcze może realnie zmieniać świat? A… ile razy takie postanowienie udało Wam się zrealizować?
Udowodnijmy wspólnie, że mając wsparcie fajnych ludzi da się.
Uczestnicząc — poznajesz ciekawe technologie
Udało nam się zaprosić do współpracy fajnych partnerów technologicznych. Biorąc udział w Hack4Good będziecie mieli możliwość popracowania z technologiami od:
- Estimote — na czas hackatonu uczestnicy będą mieli unikalną okazję popracowania beaconami oraz skonsultowania ewentualnych problemów z przedstawicielami Estimote
- Ushahidi — przez meandry systemu do zbierania, grupowania i wizualizacji danych na mapie przebrnąć pomoże dostępny na miejscu ekspert
- iTraff — będziemy mieli kilka kont dostępowych dla uczestników chcących w swoich projektach wykorzystać system rozpoznawania obrazów (z opcją wygrania darmowego dostępu na kilka kolejnych miesięcy)
- FreshMail — będziemy mieli na miejscu eksperta od freshmailowego API, który zainteresowanym osobom podpowie w jaki sposób wykorzystać je w swoich projektach
- SMSAPI — w razie potrzeby wykorzystania w projektach komunikacji smsowej jesteśmy zaopatrzeni w doładowane odpowiednimi pakietami konta
Patrząc na tą listę dochodzę do wniosku, że to na prawdę unikalna możliwość spotkania ekspertów mogących opowiedzieć o swojej technologii i wspomóc w jej implementacji. I strasznie się z tego powodu cieszę!
Uczestnicząc — poznajesz ludzi
Decydując się wziąć udział masz szansę spotkać ludzi podobnych do Ciebie — zaangażowanych w pomaganie innym geeków.
Będziesz mieć możliwość wymiany wiedzy z innymi uczestnikami poruszającymi się w różnych obszarach technologicznych i kompetencyjnych (programowanie, grafika, UX i inne), partnerami technologicznymi, przedstawicielami NGO i sponsorów.
Uczestnicząc — możesz wygrać
Autorzy najlepszych projektów wrócą do domów wyposażeni m.in. w nowe smartfony i gadżety od HTC, zestaw beaconów od Estimote, książki od PWN, trochę usług w chmurze od e24cloud, iTraff i SMSAPI. Lista wygląda imponująco i na serio jest o co walczyć.
A skoro są nagrody, będzie i jury. Lista jest już niemal zamknięta, a w tym momencie wiemy już, że projekty oceniać będą ludzie związani z Google, Uniwersytetem Jagiellońskim i TEDx’ami.
Nie uczestnicząc też możesz pomóc
Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc wśród uczestników. Zgłoś chęć udziału za pomocą EventBrite.
Natomiast, jeśli po zapoznaniu się z powyższymi informacjami ktoś z Was doszedł do wniosku “to nie dla mnie”, możecie pomóc nam w promocji Hack4Good.
Wystarczy, zlajkowanie tego posta.
Możesz pomóc jeszcze bardziej, wrzucając na dowolny profil społecznościówki linka do tego artykułu lub strony całego wydarzenia, czyli Hack4Good.pl.