fbpx
Przejdź do treści

Muzyczny alfabet 2014

Naw­igac­ja: [A — B] [C — D] [E — F] [G — H] [I — J] [K — L] [Ł — M] [N — O] [P — Q] [R — S] [T — U] [V — W] [X — Z]

night

Od czterech lat kon­sek­went­nie obsadzam pod­sumowa­nia roku reprezen­tan­ta­mi UKnowMe Records. Po wspom­ni­anym już Kix­ie przyszedł czas na ekipę z Wrocławia.
Night Marks Elec­tric Trio żeni hip hop z jazzem w jedyny w swoim rodza­ju sposób. Sza­cunek wśród słuchaczy zdobyli przede wszys­tkim swoi­mi wys­tę­pa­mi na żywo. Wspom­ni­ałem już przy okazji Archeo, że miałem okazję zobaczyć ich w listopadzie na żywo. Nie wspom­ni­ałem wtedy, że przed pojaw­ie­niem się Pauliny Przy­bysz na sce­nie, NMET wykon­ało set swoich numerów. Grali na klaw­iszach, basie (jeden z nich robił to momen­ta­mi równocześnie) i padach. Śpiewali, rapowali i wszys­tko co robili, robili najlepiej. Przy okazji zabaw­ia­jąc dobrze siebie i publikę.

I całą tą miłość do muzy­ki i emoc­je towarzyszące im na sce­nie udało im się zare­je­strować i opakować w jedyny słuszny dla UKM nośnik czyli zamknąć w formie winy­la. Wszys­tko brz­mi tam tak jak powinno.

Cho­ci­aż po zobacze­niu ich na żywo brz­mi już zupełnie inaczej. Jeszcze bardziej soczyś­cie i energetycznie.

[youtube_sc url=“https://www.youtube.com/watch?v=IrIvWGiKreQ” title=“NMET%20Archeo%20Leki”]

I w tym miejs­cu napiszę, że żal mam wielki.
Żal skierowany w stronę czterech jego­moś­ciów od lat kilku tworzą­cych podob­ny pro­jekt pod nazwą Mako Boko. Że hul­ta­je jedne po dziś dzień nie zare­je­strowali żad­nego mate­ri­ału. Panowie — zrób­cie coś z tym!


oldspice

Z edi­ta­mi Old Spice’a zetknąłem się za sprawą powołanej do życia przez Zam­bona serii „The Very Pol­ish Cut-Outs”. W jej ramach różni polscy pro­du­cen­ci biorą na tapetę perły rodz­imej muzy­ki i pod­da­jąc je odświeże­niu ser­wu­ją w bardziej przy­jaznej klubowym parki­etom wersji.

W ten oto sposób trafiłem na takie perły jak ”Chcę Ci Powiedzieć Coś” Maana­mu czy “Lek” Krystyny Prońko.

[youtube_sc url=“https://www.youtube.com/watch?v=JqnQiKqsxGE” title=“krystyna%20prońko%20jesteś%20lekiem%20na%20całe%20zło%20old%20spice%20edit”]

PS. Ale i tak abso­lut­nym hitem pozosta­je „Byłaś ser­ca biciem” Zauchy (edit z 2009).

Naw­igac­ja: [A — B] [C — D] [E — F] [G — H] [I — J] [K — L] [Ł — M] [N — O] [P — Q] [R — S] [T — U] [V — W] [X — Z]

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13