Sztos Alert #46

Categories muzyka, sztos alert

Dzisiejsze Sztosiwo może być dla niektórych zaskakujące.

Bo znajdziecie tu pewnie takie rzeczy, które już zdążyliście usłyszeć – ale i tak chcę je sobie tutaj zarchiwizować. Albo takie, których usłyszeć nie koniecznie się spodziewaliście. Ale i tak chcę je sobie tutaj zarchiwizować.

Więc standardowo – na koniec #DajZnaćJakMiPoszło.

Zaczynamy od fenomenalnego numeru Dj’a Shadowa nagranego we współpracy z Run The Jewels. Nie wierzę, że go jeszcze nie widzieliście / słyszeliście… A jeśli tak jest, to niezmiernie się cieszę, że mogłem Wam go pokazać.

Kontynuujemy świeżutkim klipem od The Avalanches. Za jego realizację odpowiada duet artystyczny – Mrzyk & Moriceau i jest bardzo specyficznie.

Zdecydowanie nie jestem w stanie przekonać się do nowoczesnych raperów, dukających na przesterach i syntetycznych bitach. Ale raz na jakiś czas trafiam na numery, które zostają ze mną na dłużej. „New Phone” zapowiada się być jednym z takowych.

Skoro jesteśmy przy raperach, pod czwórką zaparkował Russ. Od dłuższego czasu krążyłem wokół tego jegomościa. Sprawdziłem go dopiero po tym, gdy okazało się, że klip do jego „Losin control” w obszarze scenariusza, kadrowania i montażu czerpie pełnymi garściami z obrazka do „The fib” Rys. Przy pierwszym kontakcie zaskoczyło mnie, że Russ kategoryzowany jest jako raper. Bo w pierwszych kilku numerach, na które trafiłem w zasadzie wyłącznie śpiewa. Ale w końcu pojawił się „Pull the trigger” i okazało się, że z rymowaniem też u niego nie najgorzej.

Kończymy dancehallowym Fire Alarm z numerem, którego motywem przewodnim jest sampel z chyba największego hitu Suzanne Vegi. Bo słucha się tego na prawdę fajnie.