Schowaj popkorn: Parker

Categories film

Udany napad kończący się wyrolowaniem jednego z członków, który przez kolejne 90 minut postanawia odzyskać co jego.

Znany z nieco lepszych filmów akcji mięśniak – Jason Staham, ładna dupeczka w postaci Jenifer Lopez i rozpoznawalne twarze w drugoplanowych rolach (szwagier z Breaking Bad i Bunk z The Wire). Plener zdjęciowy na Florydzie.

Brzmi jak niezły plan na piątkowy wieczór.

Czyżby?

Słowem wstępu

Napisałem ostatnio trochę ironicznie, że przez całe życie nie można oglądać tylko Von Triera i Kieślowskiego. Ale przecież to prawda.

Nie bądźmy hipokrytami. Poza odkrywaniem nieznanej muzyki na Soundcloudzie czy Bandcampie słucham czasem Polskiego Radia (Trójka i Czwórka). Poza House of Cards obejrzę czasem Wojny magazynowe. Poza The Verge i Okayplayerem czasem czytam Gazetę.pl i Znudzoną Pandę. Zgadzam się z Happyholiczką: Tak, lubię to co wszyscy.

A skoro oglądam rzeczy z głównego nurtu popkultury, to i czasem gówno w bombonierce trafić mogę.

Parker

Czasy kiedy oglądałem trudne filmy psychologiczne czy dramaty obyczajowe dawno już się skończyły. Po tygodniu pracy potrzebuję rozrywki. Wspomniany we wstępniaku skrót scenariusza na serio wróżył niezłe kino akcji. A co zastałem?

„Jak możesz spać po nocach?
– Po 19. nie piję kawy”

To tylko jeden z koślawych coehlizmów, które usłyszałem w tym filmie.

Wszystko wygląda tu tak, jakby każdemu z ekipy zapłacono tylko zaliczkę – zapowiada się spoko, ale jakby czegoś brakowało. Historia przewidywalna, wątek miłosny wciskany na siłę – ona chyba się w nim podkochuje, on uważa że z niej niezła sztuka, ale jest twardym skurczybykiem więc nic z tego nie będzie, a w zasadzie to ma kogoś innego i ona pomiędzy nich nie chce się wciskać… Niby Floryda, palmy i bogactwo, ale jednak kapelusz kowbojski i buty ze skóry aligatora… Wymieniać mógłbym w nieskończoność. Przez całe półtorej godziny wzdrygnąłem się raz.

A cały film zrobiony tylko po to, żeby JLo pokazała się w bieliźnie. I za tą scenę przyznaję filmowi pół punktu.

Zapomnij o tym filmie.

Schowaj popkorn, włącz jutuba i obejrzyj kilka ostatnich odcinków Gonciarza, bo Beczka kręcona w Japonii na prawdę miażdży system.

Parker – 0,5/10