Interaktywny alfabet 2015

Categories biznesy

Nawigacja: [A – B] [C – D] [E – F] [G – H] [I – J] [K – L]
[M – N] [O – P] [Q – R] [S – T] [U – V] [W – X] [Y – Z]

G jak Google Campus

Przestrzeni biurowych wspierających start-upy i kreatywnych twórców było już kilka w Polsce. Za najlepsze przykłady posłużyć mogą krakowski hub:raum (założony przez Deutsche Telekom, czyli T-Mobile) oraz stołeczne Gamma Factory (wspierane przez HardGamma Ventures).

To takie miejsca, gdzie młodzi, zdolni, kreatywni mogą dzielić wspólną przestrzeń biurową oraz rozwijać swoje biznesy obok siebie mając przy okazji ułatwiony dostęp do potencjalnych inwestorów. Oraz wsparcie doświadczonych mentorów w prowadzeniu firm i rozwijaniu produktów.

W 2015 w stolicy swój Campus otworzyło Google. Warszawa jest piątym na świecie miastem z przestrzenią coworkingową pod opieką giganta z Doliny Krzemowej. I z ciekawością będę się przyglądał co z tego wyniknie.

Równocześnie trochę przykro, że przy okazji, dość po cichu, Google wycofuje się z Krakowa.

H jak HaloCzłowiek

Bardzo ciekawy projekt Konrada Kruczkowskiego z Halo Ziemia realizowany przy wsparciu Orange.

Cykl sześciu długich rozmów o wartościach. Z jednej strony to portrety osób, które mają wyraźny wpływ na życie publiczne w Polsce, z drugiej próba opisania zmieniającego się społeczeństwa.

W ramach cyklu autor przeprowadził wywiady m.in. z Anną Dymną, Marcinem Mellerem oraz ojcem Knabitem. W ramach projektu powstawały również materiały foto i wideo. Za te drugie odpowiadał mój dobry przyjaciel – Łukasz Gaffling.

Cały cykl dostępny tutaj: [ KLIK KLIK KLIK ]

Nawigacja: [A – B] [C – D] [E – F] [G – H] [I – J] [K – L]
[M – N] [O – P] [Q – R] [S – T] [U – V] [W – X] [Y – Z]